rachaelramnarine rachaelramnarine
  • 20-11-2017
  • Mathematics
contestada

alicia bought 3.8 pounds of cashews for 15.75 about how much was the cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-11-2017
The answer is $4.14.

Hope this helps!!
Answer Link
elyssaaaa
elyssaaaa elyssaaaa
  • 20-11-2017
$4.14 per pound. To do this all you do is divide the total price by the amount bought
Answer Link

Otras preguntas

Jack is organizing his shots he has 20 pair of socks there are seven pair of black socks eight pair of blue socks and the rest of the pair or white how many pai
does anyone know this​
I think the answer is isogamy does anybody else agree? The condition common to protozoa whereby the cell of the organism acts as a gamete is ____. The choices a
what is 5! Equals to​
What is the point-slope form of a line that has a slope of 1/2 and passes through point (–7, 2)?
If (-4,32) and (7,-45) are two anchor points on the trend line, then find the equation of the line.
The vice president has _______ power under the Constitution, but recent vice presidents have had _______ power. A. SEC, foreign relations B. authority, lim
How did the Second Great Awakening affect the American frontier?
what do you see as the most effective solutions for drug and alcohol abuse? Sociology social problems course
Ozone in the upper atmosphere has been depleted by A. sulfur dioxide. B. chlorofluorocarbons. C. carbon dioxide. D. oxygen.