hollywoodhannah426 hollywoodhannah426
  • 19-12-2017
  • Mathematics
contestada

5 pounds of apples cost $8.20. How much is it for 1 pound?

$1.76
$2.44
$1.64
$1.56

Respuesta :

BilliamMate BilliamMate
  • 19-12-2017
It is C, or $1.64

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

You play a game that involves drawing two numbers from a hat. There are 25 pieces of paper numbered from 1 to 25 in the hat. Each number is replaced after it is
what is 9 - 4 ( -a + 9) + 3 (7 - 2a)
Which expression is equivalent to −1/6y+1/3 ? −1/6(−y+1/3) 1/6(−y+2) −1/6(y+2) 1/6(−y+1/3)
The letter tiles shown below are in bag. Without looking, I am going to draw one tile. What are my chances of NOT drawing a blue A? (p.s there are 2 blue As, 1
A new car is purchased for 20300 dollars. The value of the car depreciates at 8.75% per year. What will the value of the car be, to the nearest cent, after 12 y
Adrian jogs 3/4 mile each morning how many days will take to jog 3 miles
What we’re two key reasons the equal rights amendment may not have been raitified
i need a&b answereda
What’s the name of that song that sounds like it’s vanilla ice so you get a little hype, but then it does a full 180 and it’s like nope?
what is equivalent to 1+1 because i do not know