apexlearner3851 apexlearner3851
  • 19-12-2017
  • Mathematics
contestada

At the store deli, Rita spent $13.4513.45 on 55 pounds of cheese. How much would it cost to buy 22 pounds of cheese?

Respuesta :

darianavelasque1 darianavelasque1
  • 20-12-2017
Basically what you have to do is Divide 13,4513.45 by 55 to give you the cist of each pond then you multiply that by 22 which is $54850.95
Answer Link

Otras preguntas

Why do most Latin American Countries speak Spanish?
Good deeds always bxing good. Conseque?nces "Explain with examples.​
Help ASAP............
Someone please help me with this !!!!!
Change the following into direct or indirect speech. 1. She told, ‘Where shall I be this time next year!’2. He said, ‘Have you ever played for your school socce
What advantages do you think the Nile River created for Ancient Egyptians? Plz, help me!
Study the chart of Latin and Greek word roots. Word Part Definition hila cheerful eulogy praise gladi sword nihil nothing Which word means "very happy or elated
5x²-4(x²+1)how to factorise this?​
What is the following called. click the picture.
Somebody pls help I’m doin a exam!!!!