butlerpamle59
butlerpamle59 butlerpamle59
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

Theo mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4 dollars. What is the unit rate

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 17-01-2018
$4.00
------------------ = $0.50/box
8 juice boxes
Answer Link

Otras preguntas

______ is a period of time in which inflation is accompanied by a recession, including rising unemployment.
To decrease the risk for future hearing loss, which action should the nurse implement with college students at the on-campus health clinic?
Until recently, most people entering/A politics feel/B that loss of privacy was a fair price/C to pay for/D the chance to participate in policy making. No error
Laws passed by legislative bodies, but not expressly defined in a constitution are?
The last day on which an owner of an option can elect to exercise is the _____ date.
All cells are enclosed by a plasma membrane that is similar in ________ and ________.
Explain how rhetoric can be used to convince an audience. Provide examples of early American literature in which the authors utilize rhetoric. Be sure to cite e
It is claimed that 70% of the 20 Fusion teachers and 60% of the 40 students drink coffee. At a = 0.05, can you reject the claim that the proportion of people th
The winner-take-all principle can be observed in the united states when the __________ select(s) the president and the vice president.
What should scrum master do when a development team has trouble delivering a working?