ricardogongorap2s6xp ricardogongorap2s6xp
  • 19-01-2018
  • Mathematics
contestada

one cantaloupe cost $2. how many cantaloupe can you buy for $ 6

Respuesta :

snoh
snoh snoh
  • 19-01-2018
If one cantaloupe costs $2, then you could buy 3 cantaloupes for $6
Answer Link
Boppolop
Boppolop Boppolop
  • 19-01-2018
3 cantaloupes because 3 times 2 is six
Answer Link

Otras preguntas

"what happens to the neurons in your brain every time you learn something new?"
The leaders and activists who do the day-to-day work of making the party run are part of the A. party in the electorate. B. party organization. C. party in
Complete the comparison: 5 + 4 = ?        A. 5 − 4   B. 10 + 0   C. 9 + 1   D. 14 − 5
which Muslim empire's government encouraged religious and cultural tolerance
Why did Americans call the War of 1812 the “Second War for Independence”?
What does buoyancy depend on? A. the density of the object and the density of the fluid B. atmospheric pressure and the density of the object C. The density of
When creating a bar graph to represent data, the researcher used a scale that was too small. The outcome was a graph that appeared to show very little variation
The ideas embodied in John Calvin’s Institutes of Christian Religion were most influential on the residents of A) Georgia. B) Maryland. C) Massachusetts. D)
Generally saturated fats increase serum ldl cholesterol, with the possible exceptions of
Studies have shown that employees who earn performance-based pay are more satisfied.