goofydrii22 goofydrii22
  • 19-02-2018
  • Mathematics
contestada

Sheila bought 10 1/2 oz of almonds for $3.36. How much did the almonds cost per ounce

Respuesta :

litlife5860 litlife5860
  • 19-02-2018
0.32 is the answer. All you got to do is divid 3.36 by 10.5
Answer Link
Vimal1
Vimal1 Vimal1
  • 19-02-2018
Since 10.5 ounce = $3.36
Then for 1 ounce = 3.36/10.5
                            = 0.329 or 28/85
Answer Link

Otras preguntas

Which verb is progressive? A. had been giving B. can give C. had given D. will have given
Select the best analogy. temperature : degrees centigrade :: A. sports : decathlon B. trisect : lines C. distance : feet D. overt : obvious
Explain how place value could be used to find the difference of 4.23 and 2.75
what is an example of a primary storage
What did Cecil Rhodes do for Africa?
Help please paper is due tomorrow !!!
find the sum or difference. write it in simplest form 2/3 +1/4=
Which country led Europe in sailing innovations in the 15th century
what is considered an Important Roman contribution to American government?
How do I solve fro r and q? 9r+q=13 3r+2q=-4