acampbell338 acampbell338
  • 20-02-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery is selling 3 trays of muffins for $24.00. If a customer wants to buy just 2 trays of muffins, how much would they cost

Respuesta :

mimihdz0320
mimihdz0320 mimihdz0320
  • 20-02-2018
One tray would cost $8. Multiply that number by two: $16. If a customer wants to buy 2 trays of muffins, they would have to pay $16.
Answer Link

Otras preguntas

Hector made a scale drawing of the front of a building. • The front of the actual building is in the shape of a rectangle with a height of 21 feet and a width o
Please help!!! Quick!!! Write each product in exponential form. 13 × 13 × 13
If someone owns a piece of land, do they own it all the way to the center of the earth?
When was Wells Fargo established? What was the main business when they started?
A small glider is placed against a compressed spring at the bottom of an air track that slopes upward at an angle of 38.0 ∘ above the horizontal. The glider h
A rectangle has length of (5x+2) and a width of (3x-1) with an area of 308 units squared. Find the perimeter
What is the perimeter 4 1/2, 7 1/3, 6 1/4
Use the equation below to find y, if m=6, x=4, and b= 15. y=mx-b​
GIVING BRAINLIEST!!! PLS HELP!! :(( Which of the following sentences uses the participial phrase correctly? A) Chandler got trapped under the heavy log and yell
Simplify as needed What is the value of 6x - 3y if x = 5 and y = -1?​