meggie2707
meggie2707 meggie2707
  • 20-03-2018
  • Mathematics
contestada

If six costs 2.50 what does one cost

Respuesta :

Theoneandonlyfire
Theoneandonlyfire Theoneandonlyfire
  • 20-03-2018
2.50/6 = .48

one would cost .48
Answer Link
julianguyen5408 julianguyen5408
  • 20-03-2018
2.50 divided by 6 is 0.1467

So one costs 0.1467
Answer Link

Otras preguntas

Pls help Ian really stuck on this on more like lost on this one
One of the first major scientific discoveries of the Renaissance was made by a Polish mathematician and astronomerwho introduced the theory?
Which word best describes Oklahoma’s geographic location? landlocked ocean front northeast west coast
which alliance enjoyed the strongest geographic position and why
Figure ABCDE is the result of a 180 °rotation of figure LMNOP about the point. Which angle in the pre-image corresponds to ∠A in the image? Enter your answer in
Please someone explain the question and explain the answers probably
Determine the points in which the given function has a horizontal tangent line. y = [tex] x^{3} + x[/tex]
How did the death of Archduke Franz Ferdinand instigate (urge on) the collapse of peace in Europe? *
The distance traveled by a sound wave through a substance is proportional to time. The graph shows this relationship for several substances. Which substances ha
Which statement is an important point in the passage? Kahlo's self-portraits are often seen on postcards and in calendars. Kahlo's work combines elements from b