shamekacannon1p7012v shamekacannon1p7012v
  • 19-04-2018
  • Mathematics
contestada

jamal earned $36 for 4 hours of work and what is the unti rate

Respuesta :

uglybaby123
uglybaby123 uglybaby123
  • 19-04-2018
The unit rate is 9 an hour
Answer Link
Baug
Baug Baug
  • 19-04-2018
The unit rate is $9 to 1 hour

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

. In the game of blackjack as played in casinos in Las Vegas, Atlantic City, Niagara Falls, as well as many other cities, the dealer has the advantage. Most pla
Now, use this information to complete the equation for the line. Write it in slope-intercept form.
how do you solve this
a. Find the unit price b. Which is a better option? And why? Option I: 10 candy bars for $6.75 Option II: 12 candy bars for $7.25
Suri Company has offered to sell 6 comma 300 units of the same part to Cruise Company for $ 14.40 per unit. Assuming the company has no other use for its​ facil
____ is the measure of how many people live in an area. Community allotment Population density Human placement Population distribution
Legal medications have no risks or side effects when used properly. O A. True B. False
You are observing traffic in a single lane of a highway at a specific location. You measure the average headway and average spacing of passing vehicles as 3 sec
An elevator supported by a single cable descends a shaft at a constant speed. The only forces acting on the elevator are the tension in the cable and the gravit
Imagine you are a merchant engaged in triangular trade. You are currently carrying raw materials such as cotton and tobacco. What will you most likely trade the