speresenko
speresenko
20-04-2018
Mathematics
contestada
Help please))))))))))
Respuesta :
Supernova
Supernova
20-04-2018
1) (5 yo-yos)($0.95) = $4.75
B. $4.75
2) Multiply 20 and 16 by 2, you'll get 40 and 32.
B. 20 apples for 16 teachers, 40 apples for 32 teachers
3)
C. 1 9
3 27
5 45
Every 1 hour the worker gets paid $9.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
A 1350 kg car travels at 12 m/s. What is it's kinetic energy
I really need help with these please
How can you chose values for x when making a table of values representing a real world situation?
if you fold a rectangular piece of paper in half six times how many equal parts of the paper do you make
Andy carried 1/2 gallon of water on a hike. He drank 2/3 of the water. How much water did he drink?
If a constant net Torque is applied to an object, that object will ? a. rotate with constant angular acceleration , b. rotate with constant angular velocity c
What is deffusion and give me an example
Separation of powers ensures all of the following EXCEPT which one? A. Power in the federal government is divided among the legislative, executive, and judicia
How many inches are in 1 meter?
What happens to the hydrogen ions that are split from the water molecules