dog62 dog62
  • 17-05-2018
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for $3 what is the cost of 1 fish

Respuesta :

Pitymys Pitymys
  • 27-08-2018

The cost of 12 goldfish is $3. Now the cost of 1 fish is

[tex] \frac{3}{12} =\$0.25 [/tex].

Answer Link

Otras preguntas

who do the colonists believe has abused their human rights?
Though it experiences freezing temperatures much of antarctica is considered a desert because it shares a key quality in common with other deserts like all dese
Did louis xvi come before napoleon
PLZ HELP ASAP! WILL REWARD BRAINLIEST! What are you PERSONAL opinions about Multinational Corporations?
The function f(x) is graphed on the coordinate plane. What is f(−4) ? Enter your answer in the box. f(−4) =
What virus is believed to have caused the destruction of hundreds of thousands of honey bee colonies across north american and europe in 2007? (NOT DEFORMED WIN
Please help the best you can ! I really need help
In which climate zone is the Sahel located?
What is the equation in point-slope form of a line that passes through the points (3, −5) and (−8, 4) ? y−4=−911(x+8) y+4=−911(x−8) y−4=−15(x+8) y+4=−15(x−8) p
As a part of following the law, Judaism focuses on ethics and morals, believing that people should act honorably, act responsibly toward others, and help the le