Patrick2003
Patrick2003 Patrick2003
  • 21-05-2018
  • Mathematics
contestada

Please help .........

Please help class=

Respuesta :

crazywaffle37 crazywaffle37
  • 21-05-2018
Should be -6x^2 + 4x
Answer Link

Otras preguntas

The cost of 5 pounds of apples is $12.45. What will be the cost of 12 pounds of apples if the cost varies directly with the number of pounds purchased. Edit Vie
A milligram a gram and a kilogram are all measures of mass how else could these measurements be classified
find area of the shaded part ​
there are 3 numbers in ascending order such that the difference of first two is 10 and that of last two is 12. if the sum of three numbers is 47, find the least
Which additional detail supports the inference?
What number must you add to complete the square? x^2 + 8x = -3 A. 64 B. 8 C. 4 D. 16
Stiles or Void stiles?​
if 8 pieces is 180 calories how many calories would one piece be?
The product of a number and 8 is equal to the sum of the number and 13 .
Inés __________ el sol en la playa todos los fines de semana. nada esquía camina toma —Hace sol y mucho calor. —Sí, __________ ir a la playa. tengo que tengo ga