justicestewartp7x71b justicestewartp7x71b
  • 19-06-2018
  • Mathematics
contestada

If the cost is 4.25 per pound, create a relation that represents the amount spent, A, per pound,p per cherries

Respuesta :

jakmtk03
jakmtk03 jakmtk03
  • 20-06-2018
4.25p= a because ya know just multiply
Answer Link

Otras preguntas

ms. wiley had 10 markers. she gave 5 different scholars 1/5 of her markers. how many markers did each scholar get
If F(x)= x^3-3 and g(x) = x + 3, what is f(g(x))? A: x^3+9x^2+27x+27 B: x^2+6x+6 C:x^3+9x^2+27x^2+24 D:x^3+24
write26,373 in scintific notation
You will read essays, short stories, and poetry by several of the most influential writers in the American literary tradition. For the assessment, you will writ
8 is subtracted from a number and then the difference is multiplied by 2 the result is 24. find the number
(2,-1), m=-3 point-slope form
What is the value of the expression 1/4^-3 ? A. 12 B. 64 C. 1/64 D. 1/12
Isabella spent $49 for 7 bracelets. Each bracelet cost the same amount. How much did each bracelet cost?
42 of the 150 employees at Carlos car repair wear contact lenses. What percent of the employees wear contact lenses?
Solve for x. Tx-ux=3t