mayfreeman1001 mayfreeman1001
  • 20-06-2018
  • Mathematics
contestada

A bunch of 6 bananas cost $3.54. What is the unit rate?

Respuesta :

XSadness
XSadness XSadness
  • 20-06-2018
Hello.

To find the unit rate you would have to divide 6 by 3.54

So the unit rate is 1.69

Have a nice day
Answer Link

Otras preguntas

"Atticus killed the engine in the driveway and coasted to the carhouse". What does that mean? This is from To Kill a Mockingbird.
Carol can be defined as a social drinker because she can easily limit drinking and she chiefly drinks alcohol when she is out with friends or family members. Tr
Describe how an organism becomes a fossil? HELP ME!!!!!!!!!!!
What are two advantages that locomotion gives to an organism?
Describe how an organism becomes a fossil? HELP ME!!!!!!!!!!!
Describe how an organism becomes a fossil? HELP ME!!!!!!!!!!!
Explain the connection between your  body and supernova
"Atticus killed the engine in the driveway and coasted to the carhouse". What does that mean? This is from To Kill a Mockingbird.
what is 7/12 - 1/6= in its simple form?
"Atticus killed the engine in the driveway and coasted to the carhouse". What does that mean? This is from To Kill a Mockingbird.