hdjddjdj hdjddjdj
  • 18-07-2018
  • Mathematics
contestada

*HELP PLEASE*
Will mark BRAINLIEST answer

HELP PLEASE Will mark BRAINLIEST answer class=

Respuesta :

beninpasooz0zon
beninpasooz0zon beninpasooz0zon
  • 18-07-2018

Not sure if you multiply it or add it don't want to give you the wrong answer do you get more than one chance?

Answer Link
puppies22
puppies22 puppies22
  • 18-07-2018

Hi!

so what you want to do is 1.49/42 = $0.04 per pound

4.98/96 = $0.05 per pound

the 0.04 per pound is definetely the better buy!

Hope this helps!


Answer Link

Otras preguntas

Who was Henry Ellis and why is he known as the 2nd father of Georgia
Need Help. Picture included!
Are these lines parallel, perpendicular or neither??
please help me with 2 and 3 and use the elimination process!
on october 1, the beginning of the new term, Davis institite, a private school, recieves $168,500 in tuition for the upcoming semester, which last forur months.
Please need help on this
Helppp pleasess:(((I need the answer please and thank uuu
Identify the subordinating conjunction in the sentence and select the type of relationship it demonstrates. You don't have to go just because I asked you to do
what is the molecular geometry of ph3?​
Need help with rational function question for precalculus