mike14479 mike14479
  • 20-09-2018
  • Mathematics
contestada

help me with this math

help me with this math class=

Respuesta :

hoiattitude
hoiattitude hoiattitude
  • 20-09-2018

Awnser: B

Because: The 6-Ounce bottle is the better deal because the cost per ounce is $0.63 per ounce while the 14-ounce bottle is $0.69.


Ver imagen hoiattitude
Ver imagen hoiattitude
Answer Link

Otras preguntas

Why do plants found at a different elevation on a mountain might differ
what is a government established to supervise the affairs of a royal colony
Lindsey has 50 coins in her change purse that are either dimes or quarters.if y represents the number of quarters she has,write an algebraic expression in terms
Which was NOT a major accomplishment of Byzantine culture? 1. The Hagia Sophia 2. Justinian's Code 3. spectacular mosaics 3. the building of Moscow
The nth term of a sequence is 9n — 2. Write down the first three terms of the sequence.
what was Calpurnia's fault in to kill a mockingbird
What made World War II a total war?
what is the most common name for an angle measurer
What events helped move Patriot leaders from a desire for peace to a desire for independence
The nth term of a sequence is 9n — 2. Write down the first three terms of the sequence.