JJISGG
JJISGG JJISGG
  • 17-10-2018
  • Mathematics
contestada

kory spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. what was the price per gallon

Respuesta :

PsychoPunch
PsychoPunch PsychoPunch
  • 17-10-2018
46.20 divided by 12 is 3.85. The price of gas is $3.85 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Find the numerical value of x =7 and y=2 . 4(x+3y)=
share 32 beads to the ratio of 6:10​
what is the square root of 9​
????????????????????1
How does She is going to visit (him) next sunday translate into Spanish
Help Which type of art career requires the most education? Why do you think this is? Help
Mona invests $1000 at 7% yearly interest. How much does she have to invest at 4% so that the total yearly interest from the two investments exceeds $138?
Have I to use here going to or will?If I can not become both professions, I will do a high level law study or I am going to do a law study.
write an equation for the line shown pictured in the graph
How can a atom help you see both unity and diversity