cglawson05 cglawson05
  • 20-10-2018
  • Mathematics
contestada

Nick bought apples at a farmers market where 5 apples cost $4.45.

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 20-10-2018

Answer:

$0.89/apple

Step-by-step explanation:

$4.45

-------------- = $0.89/apple

5 apples

Answer Link

Otras preguntas

A container holding four gases has a total pressure of 1.05 atm. Calculate the patrial pressure of carbon monoxide in a container that holds 0.5 atm of carbon d
An ordinary (fair) die is a cube with the numbers 1 through 6 on the sides (represented by painted spots). Imagine that such a die is rolled twice in succession
Which primary source argued that the king, who had ancestors that took land from other people by force, was an improper power to govern America? A. The Declarat
Which of the following is NOT a Constitutional requirement for the President of the United States. 1. a college education 2. at least 35 years old 3. a natural-
please help, don’t know how to do this
What form of the Chkdsk command can you use in a command prompt window that does not require a restart to run
Which expression is equivalent to 5/6−1/4+(−2/3)
PLEASE HELP MULITPLE CHOOSE Read “This living hand, now warm and capable” by John Keats. Based on what you have learned about literary movements, which movement
Which animal undergoes complete metamorphosis? praying mantis termites grasshoppers moths
list if each statement is either vrai or faux 1. Frédéric se réveille tous les matins à six heures. 2. Frédéric va acheter une baguette à la boulangerie. 3. Fré