mirandac6219 mirandac6219
  • 20-10-2018
  • Health
contestada

If a dozen eggs cost 1.35 what is the unite cost

Respuesta :

victoriadirectioners victoriadirectioners
  • 20-10-2018

0.11

Divide 12/1.35 to figure out the amount per one egg, and that is your unit cost.

Answer Link

Otras preguntas

You are a quiz master. You have been asked to conduct a program for a video show on 'sound' . How would you begin the show . Present the beginning.
what are some commonly misused words?
Remove all grouping symbols and combine like terms.( 3x + x ^2) - { 4x^2 - 3x +[ 2x^2 - x - (5x^2 + 4x)]}Thank you
Remove all grouping symbols and combine like terms.( 3x + x ^2) - { 4x^2 - 3x +[ 2x^2 - x - (5x^2 + 4x)]}Thank you
what are three ways religion is shown in the media?
What Did John Adams do to change the world
what are age demographics?
what does 'every dog has its day' mean?
what does 'cutting off the nose to spite the face' mean?
1. The length of a swimming pool is 8m longer than its width and the area is 105m2.