slayygirl33
slayygirl33 slayygirl33
  • 20-10-2018
  • Mathematics
contestada

A packages of 4 socks cost 27.56 what is the unit rate

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 20-10-2018

$27.56/4 =6.89 per sock

Answer Link
vinavratil
vinavratil vinavratil
  • 20-10-2018

Answer:

6.89

Step-by-step explanation:

divide 27.56 by 4

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME! Suppose you want to quickly perform a customer marketing survey, while allowing some measure of anonymity and keeping costs as low as possible
MATH HELP! I'm trying to use dot products and vectors for my Pre-calc class..: Let u = <-6, 1>, v = <-5, 2>. Find -4u + 2v. I thought I knew how to
How much rainfall does Mecca receive?
Consider the debate in East Africa over land between nature parks and farmers. Who do you think should get more of the land in these rural areas? Explain.
a recipe calls for chicken and rice calls for 3 1/2 pounds of chicken. Lisa wants to adjust the recipe so that it yields 1 1/2 times as much chicken and rice.Ho
how much water must be added when 125 mL of a 2.00 M solution of HCl is diluted to a final concentration of 0.400M?
According to recent studies, how much of our brain do we use for higher thought? a. 20% to 25% b. 2% to 10% c. 30% to 50% d. 5% to 15%
what was the major goal of christian humanism?
Sierra is the marketing manager for her company. She needs to increase her organization's exposure. However, the funds with which to do this are limited, and sh
The second industrial revolution in the United States resulted in the rapid growth of A. Government B. Unions C. Taxes D. Cities