causk causk
  • 16-11-2018
  • Mathematics
contestada

Please help I will mark brainly . Need done

Please help I will mark brainly Need done class=

Respuesta :

deanmoffittchrysalis
deanmoffittchrysalis deanmoffittchrysalis
  • 16-11-2018

1.095$ per platter im pretty sure

Answer Link
Nicky09103
Nicky09103 Nicky09103
  • 16-11-2018

7.20 is for 8 so if you divide by 8 you get the price for one.

7.2/8 = .9

1 Costs $0.90

Answer Link

Otras preguntas

In the North Pacific Ocean, two groups of the same species of killer whales (Orcinus orca) appear to be forming two different species based on what they eat. On
Stella initially put $5 into a piggy bank. Over the next few years she continued to put all of her coins in the piggy bank, such that each year the amount of mo
Jar one has 133 pennies. Jar 2 has 127 times jar one. How many pennies does jar 2 have?
En Ecuador, nosotros ____________ experiencias inolvidables. A. tuve B. tuviste C. tuvo D. tuvimos
Which equation gives the number of 13 1 3 inches that are in 56 5 6 inch?
Darius is saving money to go to a gaming summer camp. He already has $95 in the bank. His goal is to earn $900 so he can pay for travel too. He can earn $35
A day of the year when the length of the night is equal to the length of the day is known as a(n) ________.
Determine between which consecutive integers the real zeros of f(x)=2x^2-5x+1 are located a. between 0&1 and 1&2 c. between 0&1 and 2&3 b. betwe
Does your skin get darker if you play sports outside everyday? Please answer this question
what is marco polo wife name