sajoh189 sajoh189
  • 16-11-2018
  • Mathematics
contestada

Kristine buys a 4-ounce bar of baking chocolate for 3.76. What is the unit price per ounce?

Respuesta :

UnicornRRC
UnicornRRC UnicornRRC
  • 16-11-2018

I am pretty sure the answer is 1.

Answer Link

Otras preguntas

A candy bar sells 4 for $5 . How many can be brought for 20$
6x + 4x-6=24+9x is what
An 8 1/2 sheet of paper is being cut into 1 9/16 much strips to make a paper chain.how many strips can be made from one sheet of paper
1. Cette phrase est grammaticalement correcte. Les films qu'ils ont vus sont méxicains. True False 2. Cette phrase est grammaticalement correcte. L'amie qu'el
What is the slope of the line y=5x+4
Which graph represents the solution set of the system of inequalities? {y<2/3x {y≥−x+2 how do i add pics??
ANSWER QUICKLY 14 PTS FOR WHOEVER ANSWERS! Read the sentence. I taught myself the capitals of all of the states yesterday Which best identifies the tense of the
Writing 3 or more sentences, using your own words to explain how the Louisiana Purchase changed the country.
what physical property makes wax good for making molds for making sculptures
Chris earns a fixed amount of money every month. At the end of 2 years, chris had earned $86,688. He earned $ each year. He earned $ every month