vanessacox45
vanessacox45 vanessacox45
  • 20-11-2018
  • Mathematics
contestada

Marilyn bought 3 pounds of apples for $2.80, 2 pounds of carrots for $1.79, and 4 avocados for .99 cents each. What was the total cost of these items ?
$____

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-11-2018

1.79  + 2.80 + .99 =5.58

Answer Link

Otras preguntas

What is the root word for disgorge and for overhead
A plant grows faster and fuller due to large amounts of fertilizer. If the plant cross-pollinates with another plant later, how will the use of fertilizer on th
Identify the expression that is equivalent by distributive property of5(2x+3)A 10x +3B 10x + 5C 10x +15
2. Today Carly’s bank account contains $82. Yesterday she made a withdrawal of $25. What was the bank account balance before Carly made the withdrawal? a. Writ
The number of valence electrons found in an atom of a group a element is equal to
Which component of fitness is measured by the amount of weight you can lift?
Evaluate. 8 • [5 + (18 – 7)] ÷ 7
Which medieval art forms served educational and decorative purposes?
The tubes that carry urine from the kidneys to the bladder are the
Please help me on this question