lizzie196 lizzie196
  • 17-01-2019
  • Mathematics
contestada

How do I solve this?

How do I solve this class=

Respuesta :

LxVELY
LxVELY LxVELY
  • 17-01-2019

Answer: $3.00

Well, first, you'll need to add $1.50 four times. You'll have $6.00. So, two pairs of scissors cost $6.00. Then, you divide $6.00 by 2.

Answer Link

Otras preguntas

In your opinion were violent revolts by enslaved Africans justified? What evidence do you have to support your point of view?
Determine the number of Solutions for the system of equations y = 2x + 3 and y = 2x +3A. One solutionB. Two solutionsC. No solutionD. Infinite solution​
The starting salary of a starting teacher is $40,000, which will increase by 2% each year. What would this teacher’s salary be after 8 years of teaching round t
What are the Mean, Median, Mode, and Range of the set of data below? 3.4, 4, 6.01, 3.9, 3.17, 4
Please answer this, im a dummy lol
Scientific researches indicate a number of negative impacts of poor sleeping quality. ……………….., the problem can lead to anxiety and depression. A. Otherwise B.
The product of 1 1/2 and 2 is less than, equal to, or greater than 2
Can someone please help me I will mark u brilliant
What is the length of the diagonal of the rectangle?
Why is it important to use proper tools and equipment in cooking. (min.of 10 points15 words and max.of25 words answer only)​