lizzie196 lizzie196
  • 17-01-2019
  • Mathematics
contestada

How do I solve this?

How do I solve this class=

Respuesta :

connorhilliker
connorhilliker connorhilliker
  • 17-01-2019

Answer:

it would cost $3.

Step-by-step explanation:

$1.50 times 4 = $6

$6 divided by 2 is $3.

Answer Link

Otras preguntas

"Bic, which is widely known for producing ballpoint pens and related writing products, tried to introduce Bic disposable underwear. The reason this new product
D: Resolution I just took the test
The dimensional formula for specific latent heat is​
Sheri's brother gave Sam his collection of stamps when she left for college. At that time, the value of the collection was $420. Eight years later, the stamp co
Simplify Note ; In this case, ^ means to power p^2 - 2pq + q ^2 over
You are going to deposit $3,100 in an account that pays .57 percent interest per quarter. How much will you have in 7 years
Find the length of the side labeled x. Round intermediate values to the nearest tenth. Use the rounded values to calculate the next value. Round your final answ
answer me step by step if don't I will report you​
very PreventionKnowledge CheckOne way to demonstrate to a potential robber that Dollar General employee care about their store is to:Take a break on timeB. Wear
Steve will write the list of consecutive integers, starting with 1, at the speed of 5 digits per second. What will be the sum of the final two digits he writes