hannahbear10101 hannahbear10101
  • 21-01-2019
  • Mathematics
contestada

mr. Seidel filled up his 14-gallon gas tank for $29.26, what was the price per gallon

Respuesta :

21khicks
21khicks 21khicks
  • 21-01-2019

Answer:

price per gallon is $2.09

Step-by-step explanation:

29.26/14=2.09

Answer Link

Otras preguntas

It is important for a teacher to understand a student's experiences in their daily environment.
calculate the total surface area of the prism-
On considère les points D(-3; 0), E(0 ; 2), F(5 ; 2) et G(1 ; -2). Soit I, J, K et L les milieux respectifs des seg- ments [FG], [GD], [DE] et [EF]. 1. Calculer
Identify the values of the variables. Give your answers in simplest radical form.
Darkness settles on roofs and walls, But the sea, the sea in the darkness calls; The little waves, with their soft, white hands, Efface the footprints in the sa
Jessica wrote this number 42,573 in expanded form
10. A test rocket is launched by accelerating it along a 200.0 m incline at 1.25 m/s2 starting from rest at point A (Fig. 2). The incline rises at 35.0 above th
Insert the missing number 196 (25) 324 325 ( ) 137
Kimberly’s living room is rectangular and measures 12’ x 16’ in one corner Kimberly walks the length of her living room and then turns and walk the width finall
Parallel lines and proportional parts Please look at the attached image & have a terrific day : )