shawnk730 shawnk730
  • 20-02-2019
  • Mathematics
contestada

I need to list the spices from least to greatest

I need to list the spices from least to greatest class=

Respuesta :

omoniquemcrae07
omoniquemcrae07 omoniquemcrae07
  • 13-04-2020

Answer:

I really think you can figure this out. I'll give you the formula though.

Step-by-step explanation:

Write as a ratio

Divide cost by amount

Ex: Garlic- 32.5 for 92.60

92.60/32.5=2.84 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

What do you understand by the term "HISTORY"?
Choose the method of pay that would result in the most earnings for one month on sales of $60,000. a. Straight commission of 6% on all sales. b. Monthly salar
HELP PLEASE!!! Which of the following is not a true statement about solving two-step equations? a. Two-step equations require the addition property of equality
Which best states George Washington’s connection to the 1787 Constitutional Convention?
(2p + 3)(p2 – 4p – 7) expand and simplify
How did the advances in steel production and oil refining affect US industry History
Suppose one Euro is worth $1.41 in U.S. What is the better buy for a book, 8 Euros or 11.00 U.S.?
Which word correctly completes the sentence? Billy is delighted that __________ invitations arrived on time. a. everybodies' b. everybody's c. everybodys'
Bow do I graph y less than or equal to -x squared - 5
There are 3 boys and 2 girls in the Grape family. Mr. Grape bought 3 1/2 pounds of candy to divide equally among them. How much candy did each child get?