TrueKing184
TrueKing184 TrueKing184
  • 21-02-2019
  • Mathematics
contestada

please show work for this problem



​

please show work for this problem class=

Respuesta :

bhawnau233 bhawnau233
  • 21-02-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

In 4hours cost is $20

In 1 hour cost should be $5 (20/4)

Cost for 10 hours =10*$5=$50

Answer Link

Otras preguntas

Which of the 5Cs do you think is most important to writing in general and professional writing in particular? Be sure to explain why fully. • The article lists
Week 1 Homework 4. The graph of g is given to the right. a. Find each of the following: i. g(0) ii. g(-1) iii. a when g(a) = -2 iv. Solve g(a) = 0. b. List the
Help match them please
how to quality management of nilkamal?​
Multiple Choice Question The supply concept refers to the relationship between the quantity of products produced and price. If the market price of a product inc
Which statements represent why desalination plants are not widely used to provide fresh water?
Antoinette gets 70% on a 10-problem test,80% on a 20 problem-test, and 90% on a 30 problem test. If the three tests are combined into one 60 problem-test, then
H’(1.5, -4) is the image of H after a dilation centered at the origin with a scale factor of ½ . What are the coordinates of H?
In the week that ended on January 4 , there were 24 cases of flu reported in a city’s hospital. In the 5 weeks that followed, the number of new cases reported e
in a cement mixture, the ratio of amount cement is 8 to 2 how many shovels of cement should be mixed with 36 shovels of sand?