lanana lanana
  • 19-04-2016
  • Mathematics
contestada

Write a real-world problem that results in an answer of 0.58

Respuesta :

tifftoes
tifftoes tifftoes
  • 19-04-2016
if two bananas cost 1.16. how much would one banana be?

(1.16 divided by 2 equals .58 will this work?)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 19-04-2016
Ruby buys apples she buys 6 lb of apples and pays a total of $3.48 how much did ruby pay per lb?
Answer Link

Otras preguntas

Lee y escoge la opción con el país correcto para contestar la pregunta. Read and choose the option with the correct country to complete the sentence. ¿Cuál es e
Can someone solve this for me please.
Electronic résumés should be saved as a ____ document. A. . Text b. Plain Text c. Text Only d. Any of the above Please select the best answer from the choices p
answer gradient of line ​
Over how many years did Samuel de Champlain make trips between France and Canada?
When was the last time the bengals made the playoffs.
The power to select a child's _________ gives some parents the ability to influence the culture that shapes the child's peer group.
What came out first the color orange or the fruit orange.
Which expression is equivalent to (r Superscript negative 7 Baseline) Superscript 6? r Superscript 42 StartFraction 1 Over r Superscript 42 Baseline EndFraction
after a 16% price reduction, a boat sold for $22,680. What was the boats price before the reduction? A)$26,308.80 B)$27,000 C)3628.80 D)$141,750.00