Queen1013
Queen1013 Queen1013
  • 18-04-2019
  • Mathematics
contestada

l don't know if I have to add​

l dont know if I have to add class=

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 18-04-2019

Answer:

$2.69

Step-by-step explanation:

The total price is $10.76, and 4 candy bars were bought. To solve for the amount of cost of 1 candy bar, divide the total cost by 4.

10.76/4 = 2.69

Each candy bar costs $2.69

~

Answer Link
befristends1545
befristends1545 befristends1545
  • 18-04-2019

Answer:

No you would not add you would divide

Step-by-step explanation:

You divide the $10.76 by the 4 to get what 1 candy bar cost.

It would be 2.69 1 candy bar cost $2.69

Answer Link

Otras preguntas

Which is a dominant trait that Mendel observed in pea plants? bumpy pods short height yellow seeds white flowers
Need help ASAP please!! 75 POINTS!! You are going to write a letter in which you use a story to tell a friend about a problem you solved. To prepare, address th
who's from germany and can help me ??? please.
Una científica famosa va a la escuela hoy para << to >> ________ las preguntas de los estudiantes. A mi tía le encanta ________ como << as &
Need help ASAP!!please
Please help me my teacher is screaming at me rn :(
Part of the female reproductive system produces OVA
The poor class in Roman society that wanted a bigger say in gov’t were called what?
PLEASE HELP 20 POINTS IM CRYING SO HARD RN WILL GIVE BRAINLIEST :(((( ITS IMPOSSIBLE 10TH GRADE
Please hurry thx so much!!!!!!!!!!!!!!1