tjaxxsn6895 tjaxxsn6895
  • 20-04-2019
  • Mathematics
contestada

A pound of apples cost $1.30. Sawyer bought 2 1/2 pounds of apples. How much did Sawyer pay?

Respuesta :

Ninette12 Ninette12
  • 20-04-2019
$3.25 because $1.30x2=2.60 +(1.30/2)
Answer Link
lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 20-01-2022

Answer:

Sawyer paid $3.25

                Hope this helps! good luck :)

Answer Link

Otras preguntas

Xavier needs to bike a minimum of 80 miles this week for his training. If he already biked 14 miles this week, then how many miles should he bike on each of the
what if the radius of a circle if the area is 22 square meters/9157315/ef7a5307?utm_source=registration
Cracking down on dissent during world war 1 was part of what larger governmental goal in the U.S? Seizing absolute power for the government Preventing demons
I hate you What does that mean
in what ways did the renaissance spark a shift in scientific thinking and contribute to the scientific revolution
efficient means A) effusive. B) effective. C) effeminate. D) ineffectual
Pulmonary circulation vessels are vessels that carry blood from the heart to tissues throughout the body and return from the body to the heart. True or False
Throughout the 20th century, Republicans have done which of the following? Select all that apply. won majorities in both the House, Senate, and presidency durin
HELP ME OUT WILL BE MARK BRAINLIEST .............
form of government in which there is no king or queen the power of government and law making is given to one or more elected representatives what is the answer