27care
27care 27care
  • 17-05-2019
  • Mathematics
contestada

lf 4 pounds of birdseed cost
$6.95, about how much does 1 ounce
cost?
​

Respuesta :

yasminargueta107
yasminargueta107 yasminargueta107
  • 29-10-2020

Answer:

$1.01

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The following figure shows an object near a thin lens, and one of the principal rays. The tick marks are 3 cm apart. What is the focal length of the lens in uni
Linda buys an Item for $1.62. She glves the cashler a $20 bill. How much money should Linda get back?
During her annual performance evaluation, Maira's supervisor Camille expressed that she was very pleased that Maira's output per hour had improved by 17 percent
Jade travels from home to the gym at a constant speed in 20 minutes. She stays for 40 minutes, then takes 30 minutes to travel home at a constant speed. She tra
How do I draw climate graph
write y in terms of x
Physchology is best characterized as
write a report about your school organising a annual function . (ways to write it )​
write the equation of a line that passes through the points negative one -7 and one and seven
The US Justice Department said in a report that law enforcement's response to the 2022 mass shooting at Yuval de Robb Elementary School in Texas was a "failure.