Oeidjdjdhdbd5748 Oeidjdjdhdbd5748
  • 18-05-2019
  • Mathematics
contestada

You purchase 4 large pizzas for lunch on the beach.Each one cost 9.50$. How much do u spend on pizza

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-05-2019

Answer:

$38.00

Step-by-step explanation:

You purchase 4 large pizzas.

Each one costs $9.50

Total expenditure on pizza = $9.50 × 4 = $38.00

Answer Link
Samarkand10
Samarkand10 Samarkand10
  • 18-05-2019

4 times 9.50 would be 38. So you will have to spend $38.00

Answer Link

Otras preguntas

what evidence do historians use to show that the Maya had Advance knowledge of astronomy
Which of the following is an example of an implied power? state government passes a tax to pay for highway maintenance state government orders the local gov
Residence halls are typically found at all of the following schools except: A) vocational schools B) private universities C) public universities D) liberal arts
the advantage of using a belt drive over chain drive. vice versa
What is a good thesis for a report essay on the history behind graffiti?
What's 0.00045 in scientific notation
What's the greatest common factor of 72 and 32
From what form of radiation does the ozone layer protect us?
how does syntax affect setting? by revealing the author s purpose in writing nonfiction by creating a specific description of the time and place by making descr
which is a greater 45/36 or 35/28