yourbabyneedshelp
yourbabyneedshelp yourbabyneedshelp
  • 17-06-2019
  • Mathematics
contestada

Helppppp please I don’t get it

Helppppp please I dont get it class=

Respuesta :

GamingGoddess
GamingGoddess GamingGoddess
  • 17-06-2019

Answer:

Apples

Step-by-step explanation:

To find the cost per pound you need to divide the amount of money by the amount of apples: $6/5 which equals $1.2 or $1.20

Answer Link

Otras preguntas

How is the horizontal component of velocity for a projectile affected by the vertical component?
How is the horizontal component of velocity for a projectile affected by the vertical component?
How many grams are in 11.9 moles of chromium?
Do 1 gallon and 8 pints represents the same amount
How do you convert 2/30 into a percent ?
convert to fraction .34
Give this topic sentence : Swimming is really the health exercise anyone can do. What other detailed sentence you can say about the topic sentence.
Do 1 gallon and 8 pints represents the same amount
what the british government wanted?
I need the inequality answer.florence wants to buy onions and doesn't want to spend no more than $3. Can she buy 2.5 pounds ? They are 1.25 pound