Ls743 Ls743
  • 16-09-2019
  • Mathematics
contestada

.
(a)
A shop sells video tapes for £2.50 each.
What is the cost of 16 video tapes?

Respuesta :

kendalsienko12
kendalsienko12 kendalsienko12
  • 16-09-2019

Answer: £40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2. Suppose (220)_b and (251)_b are the squares of consecutive integers. Determine b.
Lucy has 345 oranges. Genesis has 239 oranges. How can many oranges does Lucy have?
How might being a codependent adversely affect a person's physical and mental health?
The 1960 presidential debate between John F. Kennedy and Richard Nixon: a. was little noticed at the time. b. allowed Nixon to demonstrate his best qualities, t
A diskette is divided into concentric circles known as______.
Data concerning Bedwell Enterprises Corporation's single product appear below: Selling price per unit $ 220.00; Variable expense per unit $ 97.50; Fixed expense
What common goals did American Indians, gay and lesbian citizens, and women share in their quests for equal rights? How did their agendas differ? What were the
What whole number best approximates the value of x?
What is the slope of the line which passes through (1,4) and (0, 1)?
public speaking help? will give brainliest.