Kermithermet Kermithermet
  • 18-09-2019
  • Mathematics
contestada

Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 packs of diet cola. How much do 2 packs of diet cola cost.

Respuesta :

zainabdukureh2
zainabdukureh2 zainabdukureh2
  • 18-09-2019

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

10 ÷ 2 = 5

Answer Link

Otras preguntas

Aspen Technologies has the following budget data: Estimated direct labor hours 10,400 Estimated direct labor dollars $63,700 Estimated factory overhead costs $1
A 30.2 mL aliquot of a 30.0 wt% aqueous KOH solution is diluted to 1.20 L to produce a 0.173 M KOH solution. Calculate the density of the 30.0 wt% KOH solution.
There are five sales associates at Mid-Motors Ford. The five associates and the number of cars they sold last week are: Sales Associate Cars Sold Peter Hankish
Measure of two angles is 80 degrees and 55 degrees.Are these supplementary angles?
A survey of an urban university showed that 750 of 1,100 students sampled attended a home football game during the season. Using the 90% level of confidence, wh
What is the determinant of
Hooks about technology for an argumentative essay? ( BTW my thesis is : technology is good thing because it helps us with education, Connects us to each other,
Trains of the Future? How would you change trains in the future? How would your changes affect society?
Henry’s law is important in environmental chemistry, where it predicts the distribution of pollutants between water and the atmosphere. The hydrocarbon cyclopro
What was the chief European import that the Chinese were interested in?