David368
David368
18-09-2019
Mathematics
contestada
$1.00 for 4 cans of beans (Useing a unit rate)
Respuesta :
camjamhw
camjamhw
18-09-2019
each can would be $0.25 (25 cents)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
shanghai and hangzhou are both... A.Coastal cities and major seaports in china B.Rivers in china C.countries bordering china to the east D.countries bordering
What is 1660 megawatts is equivalent to
What does it mean for a healthcare setting to report clinical quality measures?
the resources used to make all goods and services are the
Psychologists have identified four stages of personality growth. In which stage does a person develop life skills and learn to take initiative? infancy childhoo
Select the number property that will justify the step in the following expression. 4 • 13 • 25 = 4 • 25 • 13 = 100 • 13 = 1,300 which one? Commutative-Addition
Below are works cited entries for an encyclopedia article on the Internet. Select the one that is completely correct. Entry A: "Imperialism." World Book Encyc
a hydrologist studies the effects of pollution on marine life
What's the official language of the byzantine empire?
How do lions obtain the carbon they need?