simeonsimeon490 simeonsimeon490
  • 17-10-2019
  • Mathematics
contestada

If electricity costs 5 cents per kilowatt-hour, how much does it cost to run an 80-watt light bulb for 24 hours?​

Respuesta :

DChangLee44
DChangLee44 DChangLee44
  • 17-10-2019

Answer:

9.6 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hydrogen (H), oxygen (O), and Nitrogen (N) are all examples of which of the following? all of these are correct elements compounds molecules
The inner layer of the gastrointestine tract is the
What is the rat or change of the function?
Explain briefly what accessibility settings are? (2)​
The word harvested is used figuratively in paragraph 10. How do you know it isn't literally and why did the author use this word?
G Which of these is the health of the mind? social health mental health physical health emotional health a
Which line from the story reveals the niece's true intentions in her dealings with Framton? "Romance at short notice was her specialty." "The child was staring
NO LINKS!! HELP!! OFFERING 20 POINTS QUESTION IS ABOUT THE STORY ¨im not 13 yet¨ Think about the central idea of fitting in, which is evident in the personal na
-3(2x + 7)≥ 2x + 19 plz help
i need help on this problem pls 13 - 2n = 7 - 3n