jaylyncarrillo29 jaylyncarrillo29
  • 16-11-2019
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $3.20 for 3 muffins. What is the price per dozen

Respuesta :

khaosjose
khaosjose khaosjose
  • 16-11-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$38.4 dolar per dozen

Answer Link
vanessaakaraiwe123
vanessaakaraiwe123 vanessaakaraiwe123
  • 16-11-2019

Answer:

$12.8

Step-by-step explanation:

A dozen is 12;

So we just have to do 12/3 = 4

3.20 * 4 = 12.8

Answer Link

Otras preguntas

Appeals that use pathos are an example of deduction true or flase
What is another name for the molecular orbital theory of bonding in metals?A.band theoryB.ionic bond theoryC.covalent bond theoryD.electron bond theory
How are the foundations of Judaism and Christianity alike?
Fill in the blank with the French word that best completes the sentence. Ce bouquet de fleurs a ___ jolies roses! des de les la
Amelia is training for a triathlon. She swim 3/5 miles. Then she runs about 6 times farther than she swims. About how far does Amelia run?
Identify the technique authors use to reveal a character directly. A. descriptions B. actions C. words D. thoughts
Most of Australia's population lives in which part of the continent? A.south B.west C.central D.coastal
What caused britain to begin considering india’s desire for independence quizlet?
What encouraged siddhartha gautama to leave his home?
How many dollars more is he price of a Bannock Burger than the price of a popover a Hugo's store?