Rixxi
Rixxi
19-11-2019
Business
contestada
four bags of chips cost $6 what is the cost per bag
Respuesta :
lunnnnaaaa
lunnnnaaaa
19-11-2019
Answer: $1.50 per each
Explanation:
6/4 = 3/2
3/2 = 1.5
1.5(4) = $6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Show work please[tex] \sqrt{ \frac{45}{5} } [/tex]
Simplify: a(3+5a)-4(a2+5)
Metallic bonds are responsible for many properties of metals, such as conductivity. Why is this possible?(1 point) Metals have low electronegativity, so they ar
Which of the following is a point of tangency on the circle below?
NEED HELP WITH THIS ASAP : Read the speech "Voluntourism: An Opportunity Too Good to be True" and consider the advertisement "The Opportunity of a Lifetime." Th
please answer this question
The expression 2-3i/4+2i is equivalent to
respect the teacher into passive
Which of the following are considered gases
From the context in "How Is the Flu Shot Delivered?" what do you conclude is the meaning of the technical term antibodies? Question 14 options: something that i