Rixxi
Rixxi Rixxi
  • 19-11-2019
  • Business
contestada

four bags of chips cost $6 what is the cost per bag​

Respuesta :

lunnnnaaaa
lunnnnaaaa lunnnnaaaa
  • 19-11-2019
Answer: $1.50 per each
Explanation:
6/4 = 3/2
3/2 = 1.5
1.5(4) = $6
Answer Link

Otras preguntas

Show work please[tex] \sqrt{ \frac{45}{5} } [/tex]​
Simplify: a(3+5a)-4(a2+5)
Metallic bonds are responsible for many properties of metals, such as conductivity. Why is this possible?(1 point) Metals have low electronegativity, so they ar
Which of the following is a point of tangency on the circle below?
NEED HELP WITH THIS ASAP : Read the speech "Voluntourism: An Opportunity Too Good to be True" and consider the advertisement "The Opportunity of a Lifetime." Th
please answer this question​
The expression 2-3i/4+2i is equivalent to
respect the teacher into passive​
Which of the following are considered gases
From the context in "How Is the Flu Shot Delivered?" what do you conclude is the meaning of the technical term antibodies? Question 14 options: something that i