minyoongiswife96
minyoongiswife96 minyoongiswife96
  • 19-11-2019
  • Mathematics
contestada

Xiao bought 4
gallons of gas that cost $2.50 per gallon
What is the total cost of the gas?​

Respuesta :

syedzuzair14 syedzuzair14
  • 19-11-2019

Answer:

10

Step-by-step explanation:

If 1 Gallon Cost 2.5$ and He Bought 4, Then Multiply 2.5 with 4 and we get the answer which is 10....

Answer Link
SomeoneDumberThanYou SomeoneDumberThanYou
  • 19-11-2019
The answer is 10 because 2.5 times 4= 1
Answer Link

Otras preguntas

Starts with 10 rabbits; each pair has 2 babies per month
How do I simplify (3²)-³
The largest side of a triangle is six more units than the smallest side.  The third side is twice the smallest side.  If the perimeter of the triangle is 25 uni
What are combinations of numbers and operations.
What three elements are likely to be found in a sample of soil and rocks?
Describe how an organism becomes a fossil? HELP ME!!!!!!!!!!!
A passenger walks toward the rear of a moving train. Describe her motion as seen from a reference point on the train. Then describe it from a reference point on
describe the physical state of matter in the asthenosphere
Starts with 10 rabbits; each pair has 2 babies per month
What three elements are likely to be found in a sample of soil and rocks?