carawaytimnajha carawaytimnajha
  • 19-11-2019
  • Mathematics
contestada

it cost $3.99 for 25 fl.oz. which is the cheapest per fluid ounce​

Respuesta :

angels95879
angels95879 angels95879
  • 19-11-2019

Answer:

3.99/25 = .1596 ≈ $.16/ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the historians conclusion is an example of which historical skill A. accessing primary sources B.using contextualization C.establishing point of view D. dete
All of the followingshould be followed by entrepreneur for being effective leader,EXCEPT: a. Show respect foremployees b. Show concern foremployees’ welfare c.
How many sides does a right rectangle have
how did the renaissance lead to advances in sea exploration A. it inspired people to spread christianity throughout the world B. it began in portugal, which was
Describe how one should evaluate products, services,and health information
Find the angle measure C in the parallelogram ABCD.​
Which expression is a difference of cubes? O9w33 - y12 18015 – 021 36a22 - 016 64c15 - 027
Menlo Company distributes a single product. The company’s sales and expenses for last month follow: Total Per Unit Sales $ 624,000 $ 40 Variable expenses 436,80
An aquarium open at the top has 30-cm-deep water in it. You shine a laser pointer into the top opening so it is incident on the air-water interface at a 45∘ ang
As of December 31, 2013, Stand Still Industries had $2,500 of raw materials inventory. At the beginning of 2013, there was $2,000 of materials on hand. During t