cloutbabylele14 cloutbabylele14
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

If you have 8 bagels and they cost 14.89 what’s the unit rate

Respuesta :

Jezustakedawheel Jezustakedawheel
  • 20-11-2019
14.89/8

Divide by 8/8

Final Answer: 1.86/1 (Rounded)
Answer Link

Otras preguntas

(T/F) Convincing yourself that something is going to happen before it does, thus leading to the occurrence of what you originally expected, is called self-fulfi
which business application uses location information to provide a service and designed to give mobile users in space access to personalize local
Write a short small paragraph about Japan's history. 50points & will mark as brainlist.
WILL MARK AS BRAINLEST!!!!!!!!!!!!!!!!
T/F: Individualists become frustrated during conflict when their counterparts are unwilling to address the conflict openly and honestly.
all of the following brain processes/structures are implicated in antisocial personality disorder except:
although advertising expenditures are , the advertising industry employs relatively people,
self-blaming explanations of bad events often fuel a depressed mood that leads to behavioral withdrawal and the later pain of feeling lonely. this best illustra
inquizitive which of the following are targeted by antiviral drugs? more than one answer is correct.
3 pieces of 2x12's are arranged differently in (1) and (2). Note that the nominal and actual dimensions of the lumbers are different. Calculate the Moment of In