ziana298
ziana298 ziana298
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of clay pots costs $8.10. What is the unit price?
$0 per pot

Respuesta :

pcgroh17oyrf80
pcgroh17oyrf80 pcgroh17oyrf80
  • 20-11-2019

each pot costs $4.05.

hope this helps, please mark brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

Kayla walks 3 7/10 miles each day. what is the total number she walks in 31 days?
is a Frisbee flying through the air mechanical energy
a sentence with transpiration
Antonyms: Match the following word with the word or phrase most nearly its opposite. 13. ostensible A. sincere B. fragile C. mismatched D. generous
Which of the following equations describes a relationship of inverse variation between input and output? A.) Output=Constant/Input B.) Output=Constant–Input C.
caper : capricious :: A. apis : obstinate B. canis : canine C. leo : feline D. avis : apiary
What are two expressions that the solution is 41
HELP PLEASE!!!!! "So ardent was their need that [the children] were about to fall out of the open door when they saw their father detaching himself from the kno
Which of the following best describes the cause of the cultural revolution Lack of idealism and compromising of communist ideology The strong influence and infl
why is it important for group members to be group-oriented