Bwinfield3 Bwinfield3
  • 19-12-2019
  • Mathematics
contestada

A person who wants to get in shape goes to a local gym that advertises 48 training sessions for $1219. Find the cost of 116 training sessions.

Respuesta :

mckinneymatt04 mckinneymatt04
  • 19-12-2019

first you would dived $1219 by 48 then times the answer by 116 witch = 2945

Answer Link

Otras preguntas

convert to fraction .34
How do you convert 2/30 into a percent ?
How many grams are in 2.4 moles of sulfur?
I need the inequality answer.florence wants to buy onions and doesn't want to spend no more than $3. Can she buy 2.5 pounds ? They are 1.25 pound
I need the inequality answer.florence wants to buy onions and doesn't want to spend no more than $3. Can she buy 2.5 pounds ? They are 1.25 pound
what the british government wanted?
Do 1 gallon and 8 pints represents the same amount
find the area of a triangle with the following dimensions: a = 12 yards b=16 yards and c=24 yards round to the nearest square yard
How do I solve 2(a+2)=2?
I need the inequality answer.florence wants to buy onions and doesn't want to spend no more than $3. Can she buy 2.5 pounds ? They are 1.25 pound