yeezy1 yeezy1
  • 16-06-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 1/2 pounds of bananas cost 1.96 how much would one pound cost

Respuesta :

Neuronfan
Neuronfan Neuronfan
  • 16-06-2016
It would cost 56 cents.
Answer Link
tlynn10
tlynn10 tlynn10
  • 16-04-2019

Answer:

56 cent

Step-by-step explanation:

divide 1.96 by 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Plz telll me someoneeee
A production manager is interested in comparing the precision of two brands of stamping machines. From a random sample of 12 units of output from the Brand A ma
PLEASE HELP ANSWER WHAT U CAN (you don't have to solve the whole page) HELP
is 10 times as much as 6.
Verb gustar: Please help me part 3
The Venn diagram provided compares and contrasts two domains of living things. Both domains include species of bacteria. Select ALL of the terms which could be
Find the lengths of the hypotenuse and the longer side in a 30 60 90 triangle where the short side is 7 m.
Sandy can hold her breath 5/6 minute. Adele can hold her breath 3/6 minute longer than Sandy. How long can Adele hold her breath?
what is the surface area of the jewlery box below ? ( click on the image for the full box ) A. 146 cm B. 292 cm C. 336 cm D. 672 cm
The following data were accumulated for use in reconciling the bank account of Mathers Co. for July: 1. Cash balance according to the companyâs records at July