Knocoleytkdf
Knocoleytkdf Knocoleytkdf
  • 18-06-2016
  • Mathematics
contestada

Four liters of milk cost $4.48. At that rate, how many liters of milk can be bought for $6.72?


_____L

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-06-2016
You would be able to get 6 liters of milk.

(6.72 x 4)/4.48 = 6
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this question please?
The ventral rami of spinal nerves c4 to t1 contribute fibers to the ________ plexus.
What statements are true of a white dwarf
Lucky drew an isosceles triangle. If the measure of yzx is 25 degrees what is the measure of xyz? 50 degree, 75 degree 130 degree or 310 degrees
Write -3x^2-18-31 in vertex form.
Which problem is most directly caused by burning waste in landfills?
La hierba (the grass) es ________. A. negra B. verde C. blanca D. azul
What is the pronoun in the sentence Whwnever Anthony goes out of town,the neighbor takes care of his cat
Goal setting, when combined with relapse prevention, is effective at facilitating positive transfer of training
What was the kennedy administration's first goal in the cold war struggle against communism?