sherricanunn sherricanunn
  • 17-01-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of strawberries cost $3.60.How much would you pay for 45 pounds of strawberries?

Respuesta :

kieracoffin kieracoffin
  • 17-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

45 devide that by 2. Then you multiplied that by 3.60 and you will get your answer

Answer Link
johnroskell johnroskell
  • 17-01-2020

Answer: 81 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A salesperson lacking goals will drift around their territory, wasting time and energy. Group startsTrue or False
PLZ HELP ASAP! WILL MARK BRAINLY
2(-2x+3)=-4(x+1)-2 solving equations
What is the slope of the line whose equation is 12=4x−6y? Please and thanks if you decide to answer.
How is the doctrine of states’ rights used today by different political factions?
Which sentence from the passage shows that Mr. Burton is successful in getting his students to think imaginatively?
Which of the following is not a law which provides protection against discrimination in the workplace? A. The Civil Rights Act B. Fair Labor Standards Act C. Th
Two students were climbing stairs at school. Student 1 has a weight of 700 N. Student 2 has a weight of 650 N. How much power would each student have if each to
I NEED HELP ASAP PLZ HELP ME I NEED THIS 100
someone knows what the answer to this question is, help me please