delilahgiselle23 delilahgiselle23
  • 21-01-2020
  • Mathematics
contestada

If a half gallon of milk cost $1.24 , what is the cost per pint ?

Respuesta :

peanutbutterloowhwtf peanutbutterloowhwtf
  • 21-01-2020

Answer:

per pint

Step-by-step explanation:

8pints =1 gallon

1.24÷4=

Answer Link

Otras preguntas

Emma's backpack weighs 28 pounds. She took out her math textbook which weighs 6 pounds and 3 ounces. How much does Emma's back pack weigh after she took out her
Find p(x + 1) if p(x) = x^2 – 3x – 1
what kinds of help did the Americans need from their European allies
Why has evolution stopped occurring? did it go on a vacation?
Calculate the percentage by mass of nitrogen in ptcl2(nh3)2.
French Homework help!!! Passé Composé and the imparfait tense
What is the area of y?
Read the excerpt from chapter 23 of The Awakening. The Doctor had not kept pace with turf affairs. He had certain recollections of racing in what he called "th
Why do more people live in eastern africa than northern africa?
what are the positive effects of limiting state legislative powers?