nazimanazhat nazimanazhat
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 35 pencils cost $5.25. At his rate what is the cost of 1 pencil

Respuesta :

boo877
boo877 boo877
  • 22-01-2020
The correct answer is: 35 divided by 5.25 =0.15
Answer Link

Otras preguntas

Please only answer if u know
PLEASE HELP THANK YOU! :D
Find all solutions in radians. Approximate your answers to the nearest hundredth. (Let k be any integer.) cos (2x − 1) = 0.9 x=
Which statement BEST describes the significance of President Andrew Jackson’s response to the Supreme Court’s decision? A It showed how the system of checks an
Write an inequality that represents eight less than three times a number is more than 22
define what the mean is
Choose the correct Spanish subject pronoun for the English subject pronoun provided. They (all females).A. ellasB. ustedesC. vosotrosD. ellos
Which is the following is the least realistic goal for attaining and maintaining mental and emotional health?
Read the quotation from "Ain't I a Woman?" Look at me! Look at my arm! I have ploughed and planted, and gathered into barns, and no man could head me! And ain’t
Please help mates! I need help